BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 11198322
*
nr 1119 8322
Bordslampa
höjd: 17 cm, Gefle, Percy
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 18:47:24
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle percy svensk keramik svenska keramiker
-
8207 Bordslampa
1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:39
-
8093 Bordslampa
Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:24
-
8062 Bordslampa
Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:37
-
8255 Bordslampfot
mässing. Höjd: 57 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
*
Bordslampa
nr 1119 8322
Bordslampa
höjd: 17 cm, Gefle, Percy
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle percy svensk keramik svenska keramiker
-
8207 Bordslampa
1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:39 -
8093 Bordslampa
Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:24 -
8062 Bordslampa
Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:37 -
8255 Bordslampfot
mässing. Höjd: 57 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53



