Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 11198322



*

nr 1119 8322


Bordslampa

höjd: 17 cm, Gefle, Percy


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 juli 2017
kl 18:47:24


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle percy svensk keramik svenska keramiker
  • 8207 Bordslampa
    1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:39
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:24
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19




Ladda ner broschyr